ÚvodČasté otázkyDoprava do miesta ubytovania

Doprava do miesta ubytovaniaČas príchodu a informovanie školy

Škola zvyčajne žiada po študentovi informácie o lete a spôsobu zvolenej dopravy z informatívnych dôvodov, napríklad kvôli posunutiu očakávaného príchodu v nadväznosti na oneskorenie letu.

Čas príchodu do miesta určeného spravidla odhadnú pracovníci školy v závislosti na svoje miestne znalosti a cestovných poriadkov, o tomto potom informujú hostiteľskú rodinu alebo zodpovedajúcu osobu v prípade iného typu ubytovania.

Existuje všeobecné nepísané pravidlo, že do hostiteľskej rodiny by ste mali prísť najneskôr do polnoci, samozrejme individuálna dohoda býva možná, ale je treba sa so školou o neskoršom príchode včas dohodnúť. Pokiaľ je to možné odporúčame vyššie uvedenému predpisu prispôsobiť čas letu a dopravy do miesta pobytu.

Služba "Airport transfer"

Táto služba je v podstate najjednoduchším spôsobom prepravy z letísk do miesta ubytovania a defakto zodpovedá princípu taxi služby. Cena tejto služby je takmer vždy vysoká a v mnohých prípadoch vyššia ako klasické taxi, ktoré si "chytíte" na letisku. Do vzdialenejších destinácii je cena viac ako 10x vyššia ako cena dopravy verejným dopravným prostriedkom.

Vlastná doprava do miesta pobytu alebo školy

Vymoženosti dnešnej doby, ako napríklad google streetview a rôzne mapy a tabuľky na internete, značne zjednodušujú dopravu do neznáma vlastnými silami. Ak sa rozhodnete cestovať sami odporúčame si cestu podrobne naštudovať, eventuálne si vytlačiť mapu a ďalšie potrebné údaje.

Rezervácia cestovného lístka

V dnešnej dobe je možne bez akýchkoľvek problémov objednať a zaplatiť si cestovný lístok s predstihom cez internet, v mieste odchodu si potom lístok iba vyzdvihnete alebo u niektorých dopravcov vytlačíte lístok v podobnej forme akú má napríklad boarding pas pre cestovanie lietadlom. Je teda na zvážení každého študenta, či nevyužije možnosť objednávky v pokoji a kľude namiesto rušnej prepážky na stanici.

DOLEŽITÉ: Pri platbe cestovného lístka cez internet je tento lístok resp. jeho vyzdvihnutie viazané na platobnú kartu, ktorou bola po internete uhradená.

Odporúčanie na cestu

Ak cestujete s väčšou hotovosťou je lepšie mať oddelené menší obnos na drobné útraty od zvyšku peňazí, dokladov a platobných kariet.

Súkromná doprava väčšieho množstva študentov

Táto doprava je k dispozícii najmä u skupinových kurzov a taktiež u pobytov pre mladistvých. Služba býva realizovaná v nadväznosti na časy a dátumy leteniek účastníkov a zvyčajne býva zahrnutá v cene pobytu (ov). Podrobnosti k tomuto druhu dopravy by vám s dostatočným predstihom mala poskytnúť škola alebo sprostredkovateľ vášho jazykového kurzu.


Prejsť na úvodnú stránku
Hore
TOPlist