ÚvodČasté otázkyHlavné rozdiely jazykových pobytov pre mladistvých

Hlavné rozdiely jazykových pobytov pre mladistvýchMetodika výučby a učebné osnovy

Kurzy pre mladistvých sú vo väčšine škôl ako metodika výučby, tak osnovy výučby optimalizované na vek študentov. V prípade škôl, ktoré sa na letné kurzy pre mladistvých špecializujú býva vopred zostavený prepojený program výučby, zábavných a voľno časových aktivít.

Zloženie triedy

Kurzy pre mladistvých sú spravidla organizované tak, aby v triedach boli iba mladiství alebo maximálne podobný vek študentov. V prípade letných kurzov sú potom študenti v triedach iba s mladistvými alebo študentmi približne rovnakého veku.

Cesta do a zo školy

Niektoré školy organizujú pre študentov tzv. zvoz žiakov. Je to veľmi praktické vo väčších mestách a najmä u mladších študentov. Niektoré školy sú organizačné dohodnutý s hostiteľskými rodinami o doprave deti do školy, avšak nie je to ani pravidlom ani podmienkou. Odporúčame rodičom, aby sa pred objednávaním pobytu o tomto aspekte informovali.

Mimoškolské aktivity

Ide o bežné kurzy pre mladistvých, teda nie optimalizované letné pobyty. Zaisťujú sa voľno časové aktivity študentov, spravidla škola v spolupráci s hostiteľskou rodinou, ak bol vybraný tento typ ubytovania.

Výber hostiteľskej rodiny pre mladistvých

Školy zvyčajne vyberajú hostiteľskú rodinu pre mladistvých so zvláštnym zreteľom a s databázy rodín, ktoré majú s týmto skúsenosti.


Prejsť na úvodnú stránku
Hore
TOPlist