ÚvodČasté otázkyJazykové pobyty a poistenie

Jazykové pobyty a poisteniePovinné zdravotné poistenie

Toto poistenie je preukazované kartičkou EHIC (European Health Insurance Card), ktoré vydáva zdravotná poisťovňa štátu EU. V rámci tohto poistenia má držiteľ karty poistenie nárok na bezplatné poskytnutie bezdokladovej lekárskej starostlivosti na území štátu Európskej únie.

Cestovné poistenie (pripoistenie)

Ide o typ nadštandardného poistenia k zdravotnému poisteniu, ktoré pokrýva ďalšie typy lekárskych nákladov, ktoré nie sú hradené zo základného poistenia. Rozsah krytia sa zvyčajne líši od zvolenej poisťovne.

Poistenie na spôsobené škody

Je typ voliteľného pripoistenia jednotlivca, slúži najmä pri krytí neúmyselne spôsobených škôd. Napríklad rozbijete v obchodne neúmyselne nejaký vystavený produkt, zaplatí ho poisťovňa zodpovedajúca za túto situáciu v poistnej zmluve.

Postenie proti úpadku

Toto poistenie nie je povinné, avšak väčšina jazykových škôl je vo svojej krajine poistená proti úpadku. V prípade úpadku školy sa vám spravidla dostane pomoc od úradu v danej krajine alebo od zastupiteľského úradu. Toto poistenie je vecou školy. Škola s týmto poistením má zreteľný dokument, ktorý je uvedený na internetových stránkach alebo na vyžiadanie.

Poistenie jazykového pobytu

Tento typ poistenia je skoro vždy príplatková služba a slúži k poistnému nákladu na pobyt v prípade keď sa účastník nemôže zúčastniť pobytu z príčiny alebo dôvodu vymedzených v poistnej zmluve.


Prejsť na úvodnú stránku
Hore
TOPlist