ÚvodPrečo do Írska

Prečo na jazykový pobyt do ÍrskaV minulosti bolo Írsko neprávom opomínanou destináciou pre štúdium angličtiny v zahraničí, ale to sa v posledných rokov zmenilo a Írsko sa stáva stále častejšou voľbou nielen záujemcov o jazykové pobyty s kurzami anglického jazyka, ale taktiež záujemcov o univerzitné štúdium v anglickom jazyku. Príklon záujemcov o jazykové pobyty k cestám do Írska je úplne zaslúžený. Nielen, že Írsko má toho čo ponúknuť, ale taktiež opakované víťazstvo v rebríčku najpriateľskejších ľudí vo svete je úplne zaslúžené.

Veľká konkurenčná nevýhoda oproti Anglicku, ako tradičnejšia voľba záujemcov o štúdium angličtiny v zahraničí, viedla nie jednu vládu Írskej republiky k rozsiahlym investíciám a dotáciám taktiež do oblasti jazykových škôl a ich vybavení. Výsledkom sú desiatky nových a modernizovaných škôl s modernými technickými vymoženosťami, ktoré skvalitňujú a zefektívňujú výučbu jazyka.

Investície a modernizácia samozrejme nesmerovala iba do oblasti školstva, ale taktiež do infraštruktúry. Vďaka tomu má Írska republika veľmi kvalitnú sieť diaľnic a ciest prvej triedy. Toto značne urýchlilo a skvalitnilo cestovanie do vzdialenejších oblastí západného a južného Írska a tým prispelo k rozvoju turizmu v týchto oblastiach.

Írsko niekedy nazývané "Zelený ostrov" má túto prezývku úplne zaslúženú. Parky a zdanlivo nekonečné pásy zelene sú všade, to všetko je dokreslené výtvormi nespútanej a nemilosrdnej sily prírody. Napríklad mohutné Mohérové útesy na západnej strane ostrova siahajú do výšky cez 200 metrov.

Hoci počasie je najnevyspytateľnejšou súčasťou každodenného života v Írsku, je množstvo slnečných okamžikov častejší, ako sa vo všeobecnosti hovorí. Pokiaľ dopoludnia nie je modrá obloha, to neznamená, že tak tomu nebude popoludní a preto by ste sa počasím nemali nechať odradiť od návštevy niektorého z mnohých Írskych hradov či miest starovekých pamiatok.

Ani tí, ktorý preferujú interiér a strechu nad hlavou pri kultúrnom poznávaní tu nie je málo. Množstvo múzeí a galérii od národných až po tie v domčekoch veľkých literárnych majstrov sú doslova rozosiate po celom Írsku.

Ďalším popredným umiestením Írska vo svetových rebríčkoch je konzumácia alkoholu na dospelého obyvateľa za rok. Za neuveriteľné umiestnenie v TOP 5 vďačia Írovia taktiež neuveriteľnému množstvu tradičných pubov, ktoré sú prakticky všade a ich skutočný počet pozná len vyberač daní alkoholu. Samostatnou kapitolou sú potom tradičné ľudové slávnosti a sprievody, z ktorých najväčší a najznámejší, slávny i mimo ostrova, sa koná na deň svätého Patrika, patróna Írska.

Určite každý dospelý sa stretol aspoň s jedným druhom írskej whiskey, ktoré sú preslávené po celom svete. Popri štúdiu v Írsku môžete mnohé nie len ochutnať, ale taktiež sa u mnohých zoznámiť priamo v "továrni" s výrobným procesom, navštíviť pivnice preplnené súdmi s hotovými nápojmi a ako tomu tak po väčšine býva, tiež ochutnať.

Ďalšie zdroje informácii


Prejsť na úvodnú stránku
Hore
TOPlist