ÚvodČasté otázkyStravovanie na jazykovom pobyte

Stravovanie na jazykovom pobyteStravovanie je vec, ktorá sa líši hlavne podľa typu ubytovania a kurzu. V prípade študentských rezidencii či zdieľaných domov a bytov si študenti spravidla varia sami a je treba počítať s výdavkami na stravovanie. Naproti tomu v hostiteľských rodinách varia študentom členovia rodiny a strava je už zahrnutá v cene ubytovania.

Stravovanie v hostiteľskej rodine

Rodiny sa zvyčajne snažia variť miestne jedlá, pokiaľ účastníkovi kurzu nevyhovuje typ stravy, je dôležité na to upozorniť rodinu, poprípade školu. Stravovanie v rodinách sa delí na polpenziu (raňajky+večera) a plnú penziu, odporúčame sa vopred informovať na rozsah stravovania. Plná penzia býva pri kurzoch s popoludňajšou výučbou riešená formou "desiata do školy".

Potrebu špeciálneho stravovania, ako napríklad vegánstvo či bezlepková diéta, by ste mali oznámiť ešte pri dopyte pobytu. Zaistenie zvláštneho stravovania nie je v hostiteľských rodinách problém.

Stravovanie na pobytoch pre mladistvých

Pobyty pre mladistvých sú riešené ako komplexný produkt, kde strava je formou polpenzie a je zahrnutá v cene. V miestach sú niekedy pobyty pre mladistvých ponúkané s ubytovaním v hostiteľských rodinách (viď. informácie uvedené vyššie).


Prejsť na úvodnú stránku
Hore
TOPlist